planbüyük
 
Alanın Planı, Proje sonrası ve Lejant (Lejantta bulunan birkaç ağaç ismi doğru değildir, program otomatik eklediğinden müdahale etmedim)

Resimlere tıklayarak çözünürtlükleri büyük hallerini görebilirsiniz. 

 

Erzurum Havaalanı yolunda (Erzurum Ovası) arazisi bulunan müşterim, çitlerle çevrelediği müstakil evine proje çizdirmek istiyordu. Survey için araziye gittik, toprak kaliteli, taban su seviyesi yüksek olduğundan da bitkiler için elverişli koşullara sahipti. Arazi sahibi, kendi çabalarıyla diktiği pinusların da iyi olmadığını görünce bana proje çizdirmek istedi. Aldığım fotoğraflardan bazıları;

Ön Bahçe Kapısı
Kümes
Sol arkadan görünüş

sağ yan

Arka bahçe

 Henüz arazide dikili büyük ağaç bulunmadığından, sadece sağ yanda bulunan çamları korumak üzere bir proje hazırladım.

 

 

Alanın Planı, Proje sonrası ve Lejant (Lejantta bulunan birkaç ağaç ismi doğru değildir, program otomatik eklediğinden müdahale etmedim)

öncephe (Ön tarafa hoş kokulu ve sık yapraklı leylaklar konularak bahçenin dıştan gelecek ses ve kokulara karşı korunması amaçlanmıştır. )

Süs Havuzu ( Kenarında oturulabilecek, sus sesiyle insanların rahatlatılabileceği bir mekan, ayrıca hayvanları çok seven ev sahibi için balık besleğebileceği bir ortam)

Üst görünüş

Ön Giriş Bahçe kapısı

Sol yan ( Bahçe içerisinde yapılan kaldırımlar, surveyde görüldüğü üzere alanda doğal ve güzel taşın çok bulunmasından dolayı kaldırım kenarlarına yerleştirildi)

 

 sağ yan

Sağ tarafa eklenilen meyve ağaçları hem çiçekleriyle bahçeye güzellik katacak hemde ev sahibine yetecek kadar meyve vereceklerdir.

arka giriş

 

Balkondan görünüş

 

 

Projeyi bu şekilde geliştirmemize rağmen proje sahibinin ve bir başka peyzaj mimarının kontrolünden henüz geçmemiştir. Proje sahibinin istekleri doğrultusunda projenin değişecek olması muhtemeldir.

Bu ara 3 tane proje hazırlamaktayım, yakında Erzurum’un büyük işadamlarından biri için hazırladığım çiftlik evi projesini sizlerle paylaşacam,

Sizlerde peyzaj projesi çizdirmek, uygulatmak, kontrol ettirmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayın yaptıracağınız peyzaj projesi evinizin değerini iki kat artıracaktır..

Herkese iyi günler diliyorum..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir